South Korea’s Largest Bank Unveils Bitcoin Custody Services

KB Kookmin Bank (KB), największy bank komercyjny w Korei Południowej, zawarł umowę z funduszem venture blockchain Hashed and crypto exchange Cumberland Korea, aby zaoferować usługi przechowywania bitcoinów.

W styczniu bank będący własnością rządu złożył w koreańskim urzędzie ds. własności intelektualnej wniosek o rejestrację znaku towarowego w celu przechowywania aktywów cyfrowych. Ten znak towarowy nosi nazwę Kbdac. Obejmuje on ponad 20 obszarów związanych z kryptografią.

Zgodnie z oświadczeniem z 7 sierpnia, KB powiedział, że przewiduje, iż przemysł kryptograficzny będzie ewoluował poza walutami wirtualnymi, włączając w to inne tradycyjne aktywa, takie jak nieruchomości i dzieła sztuki, które będą emitowane i sprzedawane na platformach typu blockchain.

Pożyczkodawca, który zgłosił zysk netto w wysokości 2,44 bln dolarów wygrał (2,05 mld dolarów) w 2019 r., obecnie pozycjonuje się po tym, jak konkurent NH Bank ogłosił w lipcu, że planuje również rozpocząć oferowanie usług przechowywania kryptograficznego dla inwestorów korporacyjnych.

Zarówno Hashed, jak i Cumberland Korea wskazały, że transakcja z KB została zainspirowana zmianami w przepisach, które wydają się wspierać krypto walutę i inne modele biznesowe zorientowane na łańcuch blokowy.

Simon Kim, dyrektor generalny Hashed, kryptońskiej firmy inwestycyjnej z biurami w San Francisco i Seulu, zauważył:

Połączenie naszego wglądu w branżę łańcuchów blokowych i zapewnienie konsultacji technicznych i handlowych nieuchronnie otworzy nowe drzwi dla konsumentów, jak również dla kraju, który zapoczątkował nową erę transformacji cyfrowej.

Wiadomości przychodzą jako banki, które od tego czasu zaczęły się siłować w przestrzeni kryptokurrency, otrzymując wsparcie od rządu USA. W lipcu Biuro Walutowe dało lokalnym bankom zgodę na zarządzanie i przechowywanie cyfrowych aktywów w imieniu swoich klientów.

W Korei Południowej rząd, który wcześniej zakazał Bitcoin Evolution, zmienił w marcu ustawę o raportowaniu i wykorzystywaniu szczególnych informacji finansowych (Reporting and Use of Specific Financial Information Act), aby po raz pierwszy rozpoznawać waluty kryptograficzne, a ostatnio zakwalifikował je jako podlegające opodatkowaniu.